Úterý 31. března 2020, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 31. března 2020 Kvido

Velmi vyvážená reportáž na ČT2 ... a dost

27. 01. 2010 14:01:01
Nevím, zda-li někdo z Vás postřehl reportáž "Vikingové z Brna", která běžela včera na programu ČT2, tedy na veřejnoprávní televizi, která je placená z koncesionářských poplatků a daní nás občanů. Za tak zmanipulovanou reportáž by se nemusel stydět ani ten nejhorší bulvární deník.

Pro to, aby jste si mohli udělat korektní obrázek o kvalitě práce reportéra ČT (jmenovitě pana redaktora Duška) je téměř nezbytné, aby jste si nejdříve "reportáž" Vikingové z Brna prohlédli.

A teď by mě velmi zajímalo, co si o této "skandální" záležitosti myslíte. Připadá Vám reportáž zcela objektivní, vyvážená a v pořádku? Mě rozhodně ne. Spíše na mě dělá dojem, že pan reportér Dušek (věřte, že oslovení pan reportér se mi píše velmi těžce) jel na vyhlášenou mezinárodní akci s jasným cílem dokázat, že pod rouškou historické akce se v Polsku konají srazy neonacistů.

Z úst dalších přímých účastníků akce zaznělo, že štáb ČT dění jako takové vůbec nezajímalo. Pan redaktor obíhal skupiny a ptal se jich na vztah k pravici, extrémismu, proč nosí na oblečení hákové kříže, jestli náhodou skupina z Brna nejsou náckové, atd. Historie, důvody pořádání akce nebo její průběh, nic takového pana redaktora vůbec nezajímalo. Potřeboval natočit pouze žánrové obrázky aby mohl "udělat" senzační odhalení, že lidé, kteří se věnují rekonstrukci historie, popř. šermu jsou fašisti, vypatlanci a násilníci. Samotní členové štábu účastníkům mimo kameru přiznali, že je jim trapně.

Nedovolím si tvrdit, že v této komunitě nejsou zastoupeni příznivci extrémní pravice. To vůbec ne. Ale dovolím si spekulovat, že jsou zastoupeni úplně stejně jako v celém spektru společnosti. Rekostrukce dávné historie, historický nebo scénický šerm, rozhodně není místem vybočujícím z normálu.

A tak po shlédnutí výsledného hnusu pana Duška je ve mně hořký pocit, že tento pořad vznikl na zakázku. Koho a čí? Nevím. Na to by bylo dobré zeptat se pana Duška nebo ČT. Ironií osudu je, že jediným, kdo veřejně propagoval nacizmus byl sám pan redaktor, který si označil rukáv svastikou a prohlásil, že vypadá jako hitlerjugent, s jasným vědomím toho co říká. Velmi trapně pak působila snaha redaktora zatáhnout do celé záležitosti i polského ministra kultury. Zkrátka ostuda, naše, ČT a to dokonce mezinárodní. Jsem moc zvědavý, jak se k celé záležitosti postaví vedení ČT, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

V rámci korektnosti a vyváženosti sem ještě umístím prohlášení skupiny, které se reportáž týká.

A pro pana Duška mám námět na další skandální odhalení. Pane Dušku, představte si, že symbol svastiky je dokonce i na arcibiskupském paláci v Praze (a na mnoha dalších historických objektech). Sice tam je už nějakých pár století, ale vezměte sbíjecí kladivo, kameru, štáb a můžete natočit zase nějakou prímovou reportáž.

Autor: Petr Berka (tímto článkem se nehlásím k žádné extrémistické straně ani nepodporuji žádný politický názor ani se nikoho nezastávám).

Autor: Hroší poutníci | středa 27.1.2010 14:01 | karma článku: 33.84 | přečteno: 5388x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Černá smrt v Evropě jako první biologická zbraň v dějinách lidstva!

Co mají společného středověký mor a současná pandemie? Černá smrt v Evropě a onemocnění COVID- 19. Porovnáme-li tyto dvě pandemie, obě pochází z Asie a jejich původcem jsou drobní savci.

31.3.2020 v 15:43 | Karma článku: 8.92 | Přečteno: 465 | Diskuse

Jitka Zámečníková

Kuře á la křepelka. Jak rozhodně neobjednávat jídlo online

Chtěla jsem doplnit špajzku, pěkně od počítače, z pohodlí domova a bez bacilů. Usedla jsem proto ke stroji, co ví vše, naťukala do vyhledávače firmu s druhem pečiva v názvu a začala svůj nákup. Tak jak jsem zvyklá, projížděla jsem

31.3.2020 v 15:08 | Karma článku: 21.08 | Přečteno: 727 | Diskuse

Martin Faltýn

Rouškový fejeton: Když s Národním šíjí všichni čerti aneb Dnes šnajdrujeme

Tedy rozumějme - s Národním divadlem! Pokud neznáte divadelní hantýrku, zejména tu historickou, čtete laskavě dál. Protože to je samozřejmě - o rouškách!

31.3.2020 v 11:23 | Karma článku: 6.40 | Přečteno: 166 | Diskuse

Marek Valiček

Gayové v nouzi (minisérie)

To, že se děje něco neobvyklého, mi nemusel pan premiér vykládat po televizi. Jasným důkazem byla změna kuchyně v regulérní krejčovskou dílnu v domácnosti dvou gayů...

31.3.2020 v 9:39 | Karma článku: 31.56 | Přečteno: 2221 | Diskuse

Josef Kouba

Čínský šach mat

Neuvěřitelné, ale pravda, to nemůže být náhoda. Posuďte sami, jaké dokonalé šachy si Čína se světem zahrála a jejich partner Rusko a Severní Korea neonemocněli.

30.3.2020 v 22:50 | Karma článku: 11.29 | Přečteno: 473 | Diskuse

Byznys s rouškami a gely. Zákazníci zavolali na Nelu Slovákovou hygienu

Vítězka reality show Hotel Paradise Nela Slováková (30) prodává na svém e-shopu roušky a dezinfekční gely. Na...

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Technická kontrola se zpřísní, nově o ni řidiče připraví i drobnosti

Přijet na technickou kontrolu s prorezlými brzdovými kotouči, s nefunkčním světlometem nebo například s­ prasklým...

Transatlantická pohroma. Podívejte se na vývoj koronaviru v grafech

Různé země volí ke koronaviru rozličné přístupy. V základních grafech vás provedeme situací v několika státech, které...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...