Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 30. května 2023 Ferdinand

Velmi vyvážená reportáž na ČT2 ... a dost

27. 01. 2010 14:01:01
Nevím, zda-li někdo z Vás postřehl reportáž "Vikingové z Brna", která běžela včera na programu ČT2, tedy na veřejnoprávní televizi, která je placená z koncesionářských poplatků a daní nás občanů. Za tak zmanipulovanou reportáž by se nemusel stydět ani ten nejhorší bulvární deník.

Pro to, aby jste si mohli udělat korektní obrázek o kvalitě práce reportéra ČT (jmenovitě pana redaktora Duška) je téměř nezbytné, aby jste si nejdříve "reportáž" Vikingové z Brna prohlédli.

A teď by mě velmi zajímalo, co si o této "skandální" záležitosti myslíte. Připadá Vám reportáž zcela objektivní, vyvážená a v pořádku? Mě rozhodně ne. Spíše na mě dělá dojem, že pan reportér Dušek (věřte, že oslovení pan reportér se mi píše velmi těžce) jel na vyhlášenou mezinárodní akci s jasným cílem dokázat, že pod rouškou historické akce se v Polsku konají srazy neonacistů.

Z úst dalších přímých účastníků akce zaznělo, že štáb ČT dění jako takové vůbec nezajímalo. Pan redaktor obíhal skupiny a ptal se jich na vztah k pravici, extrémismu, proč nosí na oblečení hákové kříže, jestli náhodou skupina z Brna nejsou náckové, atd. Historie, důvody pořádání akce nebo její průběh, nic takového pana redaktora vůbec nezajímalo. Potřeboval natočit pouze žánrové obrázky aby mohl "udělat" senzační odhalení, že lidé, kteří se věnují rekonstrukci historie, popř. šermu jsou fašisti, vypatlanci a násilníci. Samotní členové štábu účastníkům mimo kameru přiznali, že je jim trapně.

Nedovolím si tvrdit, že v této komunitě nejsou zastoupeni příznivci extrémní pravice. To vůbec ne. Ale dovolím si spekulovat, že jsou zastoupeni úplně stejně jako v celém spektru společnosti. Rekostrukce dávné historie, historický nebo scénický šerm, rozhodně není místem vybočujícím z normálu.

A tak po shlédnutí výsledného hnusu pana Duška je ve mně hořký pocit, že tento pořad vznikl na zakázku. Koho a čí? Nevím. Na to by bylo dobré zeptat se pana Duška nebo ČT. Ironií osudu je, že jediným, kdo veřejně propagoval nacizmus byl sám pan redaktor, který si označil rukáv svastikou a prohlásil, že vypadá jako hitlerjugent, s jasným vědomím toho co říká. Velmi trapně pak působila snaha redaktora zatáhnout do celé záležitosti i polského ministra kultury. Zkrátka ostuda, naše, ČT a to dokonce mezinárodní. Jsem moc zvědavý, jak se k celé záležitosti postaví vedení ČT, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

V rámci korektnosti a vyváženosti sem ještě umístím prohlášení skupiny, které se reportáž týká.

A pro pana Duška mám námět na další skandální odhalení. Pane Dušku, představte si, že symbol svastiky je dokonce i na arcibiskupském paláci v Praze (a na mnoha dalších historických objektech). Sice tam je už nějakých pár století, ale vezměte sbíjecí kladivo, kameru, štáb a můžete natočit zase nějakou prímovou reportáž.

Autor: Petr Berka (tímto článkem se nehlásím k žádné extrémistické straně ani nepodporuji žádný politický názor ani se nikoho nezastávám).

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Hroší poutníci | středa 27.1.2010 14:01 | karma článku: 33.84 | přečteno: 5396x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Zdeňka Ortová

Autorka erotické literatury se nestydí

Jsem toho názoru, že autorka erotické literatury se nemusí nijak ospravedlňovat za to, o čem píše. Mužský autor to taky nedělá. A nedělají to ani autoři detektivek a kuchařských knih.

29.5.2023 v 15:47 | Karma článku: 14.82 | Přečteno: 218 | Diskuse

Jiří Herblich

Téma štěstí, která není štěstím, ale poznáním štěstí

Kdo buduje štěstí tady na zemi, tomu se ho nebude dostávat tam odkud přišel, proto si štěstí važte a neplýtvejte jím, protože je to esence života.

29.5.2023 v 13:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 24 | Diskuse

Alice Barešová

Harmonikář

„Život je jako divadelní hra: nezáleží na tom, jak dlouhé představení bylo, ale jak dobře se zahrálo.“ — Seneca

29.5.2023 v 11:06 | Karma článku: 6.04 | Přečteno: 119 | Diskuse

Zuzana Zajícová

Cucflek (pojednání, hodící se k pučícímu jaru)

Každý se s ním někdy setkal. Nebo skoro každý, abych byla objektivní. Možná jsou mezi námi tací, co ho nikdy nevlastnili a ani nevyrobili, a těch je mi líto.

29.5.2023 v 9:54 | Karma článku: 25.12 | Přečteno: 431 | Diskuse

Blog Info

Začíná finále Blogera roku 2022. Dejte hlas svým favoritům a hrajte o ceny!

Nominační kolo je za námi a jako každý rok přichází ta nejdůležitější část ankety. Kdo z třicítky blogerek a blogerů uspěje v trojici kategorií? Hlasujte pro své favority a získejte ceny od partnera soutěže, vydavatelství HOST

29.5.2023 v 9:17 | Karma článku: 9.77 | Přečteno: 1151 | Diskuse

Tříletou dceru Bereniky Kohoutové srazilo na přechodu pro chodce auto

Teprve tříletou dceru Bereniky Kohoutové (32) srazilo v úterý v centru Prahy auto přímo na přechodu pro chodce. Jak se...

Zemřel slovenský herec a hudebník Daniel Heriban. Bylo mu 43 let

Heriban, známý například ze seriálů Horná Dolná a Hnízdo nebo z filmů Únos či Sviňa, zemřel podle informací TV JOJ ve...

Chystá se novinka, kdo spoří v penzijku, odečte z daní až 48 tisíc

Důchody mají být pro budoucí penzisty nižší. Populace stárne a průběžný důchodový systém, do něhož přispívají současní...

Jízdní řád nerůstu. Benzin na příděl, zákaz létání a bourání silnic

Jak radikální má být ochrana životního prostředí? Německý profesor ekonomie, filozof, sociolog a politolog Helge...

Po dlouhé nemoci zemřela královna rokenrolu Tina Turner. Bylo jí 83 let

Ve věku 83 let zemřela americká popová hvězda Tina Turner. Zpěvačka známá pro své strhující výkony a také mocné a drsné...