Úterý 31. března 2020, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 31. března 2020 Kvido

Fyzikální vlastnosti kočky

14. 01. 2009 10:26:30
Otázka, jak někam nacpat kočku, je každému chovateli poměrně blízká. Nacpat kočku do přepravky, když se má jít k veterináři, je heroický úkol. Kočka v mžiku nabývá trojnásobného objemu a úloha „jak nacpat kočku do přepravky“ se mění v úlohu „jak nacpat rozzuřenou gorilu do síťovky“. Zvláštní je, že po příchodu do veterinární ordinace vypadá přepravka prázdná, jelikož kočka se v děsu dočasně stává chameleónem a nabývá sytě červené barvy, jakou má přepravka.

Podobně tristním úkolem je nacpání kočky do vany nebo do lavoru s vodou za účelem očisty. Kočka, která je na rozdíl od chovatele skálopevně přesvědčena, že očistu nepotřebuje, promptně zvýší počet drápků na packách na druhou množinu dvaceti. Když chovatel konečně s nadlidským úsilím zasune spodní konec kočky do příslušné koupací nádoby, horní konec ještě stále vězí buď na druhém konci koupelny zaháknutý za hadici od pračky, případně se drží drápky za sušák zavěšený pod stropem, takže tělo kočky je v důsledku toho protaženo na 2 metry a je zralé na zápis do Guinessovy knihy rekordů, anebo - v tom horším případě - vám kočka visí zaháknuta všemi drápy za hrudník. Ženy chovatelky to mají v tomto bodu poněkud obtížnější, neboť tukové výplně na dámském hrudníku poskytují kočkám vděčný záchytný bod.

Kočky mají slabost pro různá místa. Jednoho z našich útulkových kocourů jsme si vybrali pod značkou „baťohář“. Je to baťohový fetišista. Miluje kufry, tašky, kabely, kabelky... Do některých tašek, zejména igelitek čerstvě přinesených z nákupu, zasouvá pouze horní konec těla a provádí šetření, zda některá z potravin nemá prošlou lhůtu. Poté, co zjistíme, že potravina byla kocourem snědena, máme stoprocentní jistotu, že nebyla prošlá.

Je všeobecně známo, že kočky nade vše milují tmavá zákoutí, kde mohou nerušeně meditovat. I stalo se, že jednou mladší synek dorazil domů, to jsme ještě měli koupelnu v horním patře v rozestavěném stavu. Řemeslník synkovi patřičně pyšně sdělil, že vana je obezděna a že před hodinou přilepil poslední obkladačku, která definitivně zakryla průchod pod vanu. „A co kdyby tam byla kočka?“ otázal se můj synek, v té době již dostatečně zběhlý v zákrutách kočičí psýchy. „Proč by tam měla být kočka?“ podivil se zedník, nicméně na důrazné naléhání syna obkladačku odlepil a – BYLA tam! Řemeslník je z toho dodnes v šoku a po hospůdkách u piva vypráví hrůzostrašný příběh o tom, jak zaživa zazdil kočku.

Stejně jako kočka dokáže svůj objem zvětšit, dokáže v případě, že si něco usmyslí, objem také podivuhodně zmenšit. Méně prostorově výrazné kočky se vejdou i do krabice od vajíček. Zažila jsem kočku v pračce, v troubě, dokonce se jeden náš kocour pokoušel předstírat, že je šunkovou kýtou v lednici, protože měl zálusk na uzenou makrelu, co jsem plánovala na večeři. Zažila jsem kočku v pánské sněhuli, v koši na špinavé prádlo, v truhlíku s muškáty za oknem i v hrnci na polévku.

Ve stavech nouze, jako je například případ, kdy se kočka potřebuje z obývacího pokoje dostat přes zavřené dveře do kuchyně, kde bez její účasti probíhá naklepávání nedělních kuřecích řízků, dokážou některé kočky změnit své skupenství a doslova „protečou“ pode dveřmi. Jinak si totiž neumím představit, jak mi tuhle v neděli mohly zmizet ty tři řízky a my jedli k obědu suchou bramborovou kaši.

Dokonce některé své kočky podezřívám, že ovládají umění teleportace, které se tak usilovně snaží zvládnout vědci z NASA i z Pentagonu a které je zatím popisováno jen ve sci-fi literatuře. Jak jinak lze totiž vysvětlit skutečnost, že kočku, o kterou jsem právě zakopla v kuchyni a která mě za to kousla do kotníku, najdu o dvacet vteřin později mírumilovně pochrupující v umyvadle v horní koupelně. Anebo že bych těch koček měla víc, než si myslím?

Autorka: Daniela Sedláčková, majitelka 5 koček, hroší poutnice a kapeložerka folkové skupiny Kámen úrazu

Autor: Hroší poutníci | středa 14.1.2009 10:26 | karma článku: 42.78 | přečteno: 8982x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Černá smrt v Evropě jako první biologická zbraň v dějinách lidstva!

Co mají společného středověký mor a současná pandemie? Černá smrt v Evropě a onemocnění COVID- 19. Porovnáme-li tyto dvě pandemie, obě pochází z Asie a jejich původcem jsou drobní savci.

31.3.2020 v 15:43 | Karma článku: 7.56 | Přečteno: 381 | Diskuse

Jitka Zámečníková

Kuře á la křepelka. Jak rozhodně neobjednávat jídlo online

Chtěla jsem doplnit špajzku, pěkně od počítače, z pohodlí domova a bez bacilů. Usedla jsem proto ke stroji, co ví vše, naťukala do vyhledávače firmu s druhem pečiva v názvu a začala svůj nákup. Tak jak jsem zvyklá, projížděla jsem

31.3.2020 v 15:08 | Karma článku: 19.48 | Přečteno: 593 | Diskuse

Martin Faltýn

Rouškový fejeton: Když s Národním šíjí všichni čerti aneb Dnes šnajdrujeme

Tedy rozumějme - s Národním divadlem! Pokud neznáte divadelní hantýrku, zejména tu historickou, čtete laskavě dál. Protože to je samozřejmě - o rouškách!

31.3.2020 v 11:23 | Karma článku: 6.33 | Přečteno: 158 | Diskuse

Marek Valiček

Gayové v nouzi (minisérie)

To, že se děje něco neobvyklého, mi nemusel pan premiér vykládat po televizi. Jasným důkazem byla změna kuchyně v regulérní krejčovskou dílnu v domácnosti dvou gayů...

31.3.2020 v 9:39 | Karma článku: 30.59 | Přečteno: 1838 | Diskuse

Josef Kouba

Čínský šach mat

Neuvěřitelné, ale pravda, to nemůže být náhoda. Posuďte sami, jaké dokonalé šachy si Čína se světem zahrála a jejich partner Rusko a Severní Korea neonemocněli.

30.3.2020 v 22:50 | Karma článku: 11.28 | Přečteno: 464 | Diskuse

Byznys s rouškami a gely. Zákazníci zavolali na Nelu Slovákovou hygienu

Vítězka reality show Hotel Paradise Nela Slováková (30) prodává na svém e-shopu roušky a dezinfekční gely. Na...

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Technická kontrola se zpřísní, nově o ni řidiče připraví i drobnosti

Přijet na technickou kontrolu s prorezlými brzdovými kotouči, s nefunkčním světlometem nebo například s­ prasklým...

Transatlantická pohroma. Podívejte se na vývoj koronaviru v grafech

Různé země volí ke koronaviru rozličné přístupy. V základních grafech vás provedeme situací v několika státech, které...

Italská duše trpí. Běžte domů, křičí na sebe sousedé z balkonů ve Florencii

Ulice toskánské metropole Florencie, které jsou jindy plné turistů a kde se milenci z mostu Ponte Vecchio vždy kochali...